PSC15A-060
Phihong USA
Producto No:
PSC15A-060
Fabricante:
Phihong USA
Descripción:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 15W
En stock : 21
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.81" L x 1.97" W x 1.23" H (71.5mm x 50.0mm x 31.2mm)
Product Status Active
Weight 0.32 lb (145.15 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series PSC15A (15W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5.9V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC