PSK-100-24
CUI Inc.
Producto No:
PSK-100-24
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
En stock : 27
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.16A
Line Regulation ±1%
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.30" L x 2.30" W x 1.38" H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PSK-100 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1
Load Regulation ±1%