PSK-150-12
CUI Inc.
Producto No:
PSK-150-12
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
En stock : 28
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Line Regulation ±1%
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 93%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.29" L x 2.30" W x 1.38" H (109.0mm x 58.5mm x 35.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PSK-150 (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1
Load Regulation ±1%