PSK-15B-S5
CUI Inc.
Producto No:
PSK-15B-S5
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.8A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 81.37%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.44" L x 1.77" W x 0.91" H (62.0mm x 45.0mm x 23.1mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-15B (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Load Regulation ±1%