PSK-15D-12
CUI Inc.
Producto No:
PSK-15D-12
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
En stock : 32
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PSK-15D (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Standard Number 60335-1; 60601-1; 62368-1
Load Regulation ±1%