PSK-S10C-5
CUI Inc.
Producto No:
PSK-S10C-5
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 10W
En stock : 63
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 76%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.12" L x 1.13" W x 0.75" H (53.8mm x 28.8mm x 19.0mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S10C (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Enclosed
Standard Number 55014-1; 55014-2; 55024; 55032 Class A; 60335-1; 60950-1; 61000-3-2; 62368-1
Load Regulation ±1%