PSR02-05S2P5
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
PSR02-05S2P5
Descripción:
DC DC CONVERTER 2.5V 5W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 3.8V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 95%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.55" L x 0.30" W x 0.40" H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series PSR02 (30W)
Power (Watts) 5 W