PSR122.5-7
Bel Power Solutions
Producto No:
PSR122.5-7
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 80V
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.76" L x 1.98" W x 0.99" H (70.2mm x 50.2mm x 25.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 15V
Series Melcher PSR
Type Non-Isolated PoL Module, Conformal Coated
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%