PSR40N08AK
Mallory Sonalert Products Inc.
Producto No:
PSR40N08AK
Descripción:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 83DB
En stock : 1214
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Frequency Range 560 Hz ~ 6 kHz
Shape Round
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
Termination Solder Pads
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ratings -
Series PSR
Type General Purpose
Power - Rated 1 W
Technology Magnetic
Power - Max 2 W
Frequency - Self Resonant 560Hz
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Port Location Top
Package Bulk
Impedance 8 Ohms