PSU16135A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
PSU16135A
Descripción:
CAP ALUM 161UF 20% 250V QC TERM
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications Motor Start
Height - Seated (Max) 4.435" (112.65mm)
Tolerance 0%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.063" Dia (52.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PSU
Package / Case Radial, Can - QC Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 161 µF