PSU46015A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
PSU46015A
Descripción:
CAP ALUM 460UF 20% 125V QC TERM
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications Motor Start
Height - Seated (Max) 3.435" (87.25mm)
Tolerance 0%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.813" Dia (46.05mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PSU
Package / Case Radial, Can - QC Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 460 µF