PT01-D115D-B502
CUI Devices
Producto No:
PT01-D115D-B502
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
En stock : 945
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 285°
Series PT01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr CUI Devices
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Rectangular - 0.492" x 0.394" Face (12.50mm x 10.00mm)