PT400-1750
API Delevan Inc.
Producto No:
PT400-1750
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 400UH 6A 110 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.750" Dia x 0.780" W (44.45mm x 19.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 400 µH