PTA3044-2010DPB503
Bourns Inc.
Producto No:
PTA3044-2010DPB503
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
SLIDE POT 50K OHM 0.1W TOP 30MM
Guía del usuario
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.256" H (45.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series Pro Audio PTA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 30mm