PTCCL05H131FBE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PTCCL05H131FBE
Descripción:
PTC RESET FUSE 145V 130MA RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Approval Agency UR
Current - Max 600 mA
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.197" T (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 28 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 195 mA