PTCCL05H950HBE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PTCCL05H950HBE
Descripción:
PTC RESET FUSE 265V 95MA RADIAL
En stock : 22815
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 95 mA
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Approval Agency UR
Current - Max 600 mA
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.197" T (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PTCCL - 265V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 56 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 143 mA