PTCCL13H191HTC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PTCCL13H191HTC
Descripción:
PTC RESET FUSE
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 190 mA
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Approval Agency UR
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 0.217" T (12.50mm x 5.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 265V