PTCTL6NR100GTE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PTCTL6NR100GTE
Descripción:
PTC RESET FUSE 245V 140MA RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 245V
Current - Hold (Ih) (Max) 140 mA
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 2 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia x 0.177" T (11.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 10 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 270 mA