PTF561K5000FZEB
Vishay Dale
Producto No:
PTF561K5000FZEB
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Series PTF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W