PTF652K6700BZBF
Vishay Dale
Producto No:
PTF652K6700BZBF
Descripción:
RES 2.67K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.67 kOhms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W