PTF6550R000AZBF
Vishay Dale
Producto No:
PTF6550R000AZBF
Descripción:
RES 50 OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W