PTHF250R-50VM
API Delevan Inc.
Producto No:
PTHF250R-50VM
Descripción:
FIXED IND 250UH 1.84A 160MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.84 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 250 µH
Series PTHFR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz