PTHF25R-50
API Delevan Inc.
Producto No:
PTHF25R-50
Descripción:
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia x 0.300" W (15.87mm x 7.62mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 25 µH
Series PTHFR
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 10MHz