PTHF500-894H
API Delevan Inc.
Producto No:
PTHF500-894H
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 500UH 3.4A 131 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.650" (16.51mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia (33.02mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 131mOhm Max
Inductance 500 µH
Series PTHF
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 800kHz