PTKM150-50
API Delevan Inc.
Producto No:
PTKM150-50
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 150UH 2.33A 100MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia x 0.300" W (15.87mm x 7.62mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 150 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 2MHz