PTKM150-59
API Delevan Inc.
Producto No:
PTKM150-59
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 150UH 4.5A 52 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.100" Dia x 0.475" W (27.94mm x 12.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 150 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz