PTKM250-59VM
API Delevan Inc.
Producto No:
PTKM250-59VM
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 250UH 3.5A 88 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.250" (31.75mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 88mOhm Max
Inductance 250 µH
Series PTKM-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 900kHz