PTMIC107YT050
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
PTMIC107YT050
Descripción:
PTANT 20% 16V 100UF Y LSR 50
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series PT
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 µF