PTN06-B10CB20
CUI Devices
Producto No:
PTN06-B10CB20
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
ROTARY POTENTIOMETER, 6MM, VERT
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PTN06
Power (Watts) 0.15W