PTN06-B50CB10
CUI Devices
Producto No:
PTN06-B50CB10
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
ROTARY POTENTIOMETER, 6MM, VERTI
En stock : 4985
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PTN06
Power (Watts) 0.15W