PTN06-B50CB20
CUI Devices
Producto No:
PTN06-B50CB20
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
ROTARY POTENTIOMETER, 6MM, VERT
En stock : 5000
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PTN06
Power (Watts) 0.15W