PTN15-E01SB20
CUI Devices
Producto No:
PTN15-E01SB20
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
ROTARY POTENTIOMETER, 15MM, HORI
En stock : 1000
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PTN15
Power (Watts) 0.2W, 1/5W