PTS453TL38
C&K
Producto No:
PTS453TL38
Fabricante:
C&K
Descripción:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 130gf
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features Grounding Pin
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Actuator Height off PCB, Vertical 3.80mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 4.50mm x 4.50mm