Hogar / TVS Diodes / PTVS10-086C-M
minImg
PTVS10-086C-M
Bourns Inc.
Producto No:
PTVS10-086C-M
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
2-SMD
Descripción:
TVS DIODE 86VWM 157VC 2SMD
En stock : 28
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 5000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 96V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 157V
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 86V (Max)