PV12P102A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV12P102A01B00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
En stock : 208
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 4
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.299" Dia (7.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PV12
Power (Watts) 0.5W, 1/2W