PV12T100A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV12T100A01B00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 4
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.299" x 0.354" Face (7.60mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series PV12
Power (Watts) 0.5W, 1/2W