PV32N103A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV32N103A01B00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W