PV32P104A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV32P104A01B00
Descripción:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W