PV32P505A02B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV32P505A02B00
Descripción:
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 5 MOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W