PV36W103A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV36W103A01B00
Descripción:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W