PV37W205C01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PV37W205C01B00
Descripción:
TRIMMER 2M OHM 0.25W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.157" Face (6.40mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Series PV37
Power (Watts) 0.25W, 1/4W