PVA2A101A01R00
Bourns Inc.
Producto No:
PVA2A101A01R00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 100 OHM 0.1W SMD
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Series PVA2
Power (Watts) 0.1W, 1/10W