PVC6D505A01B00
Bourns Inc.
Producto No:
PVC6D505A01B00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 5 MOhms
Series PVC6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W