PVF2A103A11R00
Bourns Inc.
Producto No:
PVF2A103A11R00
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 10KOHM 0.001W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PVF2
Power (Watts) 0.001W