PVL12FWS13
E-Switch
Producto No:
PVL12FWS13
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
LED PANEL INDICATOR 6V
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.472" (12.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color -
Ratings -
Lens Style Round with Flat Top
Series PVL
Type LED
Voltage 6V
Mfr E-Switch
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.00mm Dia