PWR221-2FC33R0F
Bourns Inc.
Producto No:
PWR221-2FC33R0F
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
TO-221
Descripción:
RES 33 OHM 1% 50W TO221
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-221
Resistance 33 Ohms
Series PWR221 F
Power (Watts) 50W