PWR263S-20-2000F
Bourns Inc.
Producto No:
PWR263S-20-2000F
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
TO-263
Descripción:
RES SMD 200 OHM 1% 20W D2PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.192" (4.88mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series PWR263S-20
Power (Watts) 20W