PWR4413BR020F
Bourns Inc.
Producto No:
PWR4413BR020F
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 1W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 325°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.450" L x 0.157" W (11.43mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 20 mOhms
Series PWR4413
Power (Watts) 1W