PX0596/63
Bulgin
Producto No:
PX0596/63
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
PWR ENT RCPT IEC320-C20 PANEL QC
En stock : 1643
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.30mm x 24.30mm
Approval Agency CSA, ENEC, UR, VDE
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series PX
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 16A