PX2W331M7T2260
Chinsan (Elite)
Producto No:
PX2W331M7T2260
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 450V RAD TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.315" (8.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.43 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series PX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.045 A @ 50 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 470 mOhms